Hroty proti hniezdeniu holubov a iných druhov vtákov

Hroty proti vtákom predstavujú najrozšírenejší a najčastejšie využívaný prvok ochrany proti hniezdeniu holubov, lastovičiek alebo iných druhov. Hroty sa využívajú predovšetkým na miestach, na ktorých potrebujeme chrániť dlhé úseky, ako napríklad parapetné dosky, atikové plechy, podstrešné časti fasádyodkvapové systémy alebo rôzne rímsy, či výbežky na fasádach budov.

Montáž hrotov sa využíva najmä na bytových domoch alebo historických budovách v centrách miest. Nakoľko sa hroty proti vtákom montujú vo výškach z vonkajšej strany fasády, tak pri práci využívame horolezeckú techniku alebo pracovné plošiny.

 • Hroty proti hniezdeniu vtáctva sú vyrobené z nerezovej ocele.

  Na výber je viacero druhov hrotov na zabezpečenie komplexnej ochrany proti vtákom:

  • klasické hroty zabraňujúce usadaniu vtákov
  • lastovičkové hroty do podstropových miest fasády
  • žľabové hroty na ochranu odkvapových systémov
 • Pred samotnou montážou hrotov je potrebné dôklade očistiť a odmastniť povrch, kam budeme hroty proti holubom a iným vtákom montovať.

  Montáž hrotov sa najčastejšie realizuje dvomi spôsobmi. Prvým spôsobom je kotvenie skrutkami priamo do povrchu, napr. dreva. Druhým spôsobom je lepenie pomocou vysokopevnostného lepidla. Nanesené lepidlo po zatlačení pretečie cez diery v základnom pásiku hrotov a po zaschnutí vytvorí tzv. gombíkový efekt. Pri práci využívame špeciálne lepidlá s dlhou životnosťou a vysokou okamžitou prilnavosťou.

OKENNÁ RÍMSA PRED VYČISTENÍM

Pred vyčistením okennej rímsy

OKENNÁ RÍMSA PO VYČISTENÍ

Po vyčistení okennej rímsy

PREČÍTAJTE SI VIAC K TEJTO TÉME